DOMAČA STRAN‎ > ‎

O VRTCU

Smo enota javnega izobraževalnega zavoda OŠ dr. Ivan Prijatelj Sodražica.
Ustanoviteljica je občina Sodražica.

Osnovna šola dr. Ivana Prijatelja Sodražica
Cesta Notranjskega odreda 10
1317 Sodražica

Telefonska številka vrtca: 01 / 8350-558
Telefonska številka pomočnice ravnateljice za vrtec: 01 / 8350-565

RavnateljicaMajda Kovačič Cimperman (majda.kovacic-cimperman@os-sodrazica.si)
Pomočnica ravnateljice za vrtec: Tadeja Topolnik(tadeja.topolnik@os-sodrazica.si)

V šolskem letu 2019/2020 naš vrtec obiskuje 147 otrok v desetih oddelkih. V petih oddelkih so otroci drugega starostnega obdobja (3–6), v enem kombiniranem oddelku so otroci prvega in

drugega starostnega obdobja ter v štirih oddelkih so otroci prvega starostnega obdobja (1–3). Letos je v našem vrtcu 23 novincev, nekaj pa jih bo prestopilo prag vrtca tekom šolskega leta.

Vstop v vrtec je velik korak za otroka, ki tako razširja svoja obzorja, ko se začne povezovati z drugimi otroki in odraslimi ter s tem pridobivati svoje prve socialne izkušnje,

na podlagi katerih izoblikuje svoj pogled na svet. Strokovne delavke vrtca si prizadevamo, da bi bil ta korak čim lažji in da bi vsak otrok v vrtcu našel svoje mesto v skupini.

Vizija našega vrtca ostaja »Vrtec je otrokov drugi dom,  kjer skozi igro varno stopa novim spoznanjem naproti.«

Strokovne delavke vrtca si bomo prizadevale s svojim strokovnim znanjem in človeško toplino vzpostavljati prijetno klimo,

v kateri  otroci lahko napredujejo v skladu s svojimi potenciali na različnih  področjih miselnega, čustvenega in socialnega razvoja.

Letos 7. 4. mineva 800 let od 1. omembe Sodražice, zato smo izbrali prednostno nalogo, ki je povezana z našim krajem, tj. Ljudsko izročilo našega kraja.

V vsaki skupini bodo na svoj način vključili prednostno nalogo v svoj LDN. Tako bomo na ravni vrtca in posameznih skupin obeležili letošnjo pomembno obletnico.

Tadeja Topolnik, pom. ravnateljice za vrtec

SKUPINA

STAROST OTROK