DOMAČA STRAN‎ > ‎

O VRTCU


Smo enota javnega izobraževalnega zavoda OŠ dr. Ivan Prijatelj Sodražica.
Ustanoviteljica je občina Sodražica.

Osnovna šola dr. Ivana Prijatelja Sodražica
Cesta Notranjskega odreda 10
1317 Sodražica

Telefonska številka vrtca: 01 / 8350-558
Telefonska številka pomočnice ravnateljice za vrtec: 01 / 8350-565

RavnateljicaMajda Kovačič Cimperman (majda.kovacic-cimperman@os-sodrazica.si)
Pomočnica ravnateljice za vrtec: Tadeja Topolnik(tadeja.topolnik@os-sodrazica.si)


V šolskem letu 2021/2022 naš vrtec obiskuje v septembru 147 otrok v devetih oddelkih in enem polovičnem oddelku. V petih oddelkih so otroci drugega starostnega 

obdobja (3–6), v enem kombiniranem oddelku so otroci prvega in drugega starostnega obdobja ter v štirih oddelkih so otroci prvega starostnega

obdobja (1–3). Letos je v našem vrtcu v septembru 28 novincev, nekaj pa jih bo prestopilo prag vrtca tekom šolskega leta.


Letošnja prednostna naloga v našem vrtcu se glasi Steci z mano v naravo. V tem letu bomo dajali večji poudarek bivanju v naravi in odkrivanju raznolikega sveta manjših ali večjih naravnih organizmov ter ohranjanju čistega naravnega okolja. 


Vstop v vrtec je velik korak za otroka, ki tako razširja svoja obzorja, ko se začne povezovati z drugimi otroki in odraslimi ter s tem pridobivati svoje prve socialne

izkušnje, na podlagi katerih izoblikuje svoj pogled na svet. Strokovne delavke vrtca si prizadevamo, da bi bil ta korak čim lažji in da bi vsak otrok v vrtcu našel

 svoje mesto v skupini.


Vizija našega vrtca ostaja »Vrtec je otrokov drugi dom,  kjer skozi igro varno stopa novim spoznanjem naproti.«

Strokovne delavke vrtca si bomo prizadevale s svojim strokovnim znanjem in človeško toplino vzpostavljati prijetno klimo, v kateri  otroci lahko napredujejo v

skladu s svojimi potenciali na različnih  področjih miselnega, čustvenega in socialnega razvoja.

 

                                                                                                                                                                                                    Tadeja Topolnik, pom. ravnateljice za vrtec


SKUPINA

STAROST OTROK

VZGOJITELJICA

ELEKTRONSKA POŠTA

VZG. PREDŠOLSKIH OTROK-

POMOČNICA VZGOJITELJICE

ŠTEVILO OTROK

JEŽKI

1–2

Laura Strah

laura.strah@os-sodrazica.si

Tina Šega

6

MRAVLJICE

1–2

Nika Mesec

nika.mesec@os-sodrazica.si

Nina Kljun

12

ČEBELICE

1–2

Melanija Zobec

melanija.zobec@os-sodrazica.si

Maja Lorger

12

POLŽKI

2–3

Štefka Debeljak

štefka.debeljak@os-sodrazica.si

Andreja Marušič

12

PIKAPOLONICE

KOM. OD

Meta Hribar

meta.hribar@os-sodrazica.si

Tanja Turk

16

METULJČKI

3–4

Mirjam Peterlin

mirjam.peterlin@os-sodrazica.si 

Nina Muhič

16

ZAJČKI

4–5

Petra Arko

petra.arko@os-sodrazica.si

Maruša Novak

18

MEDVEDKI

4–5

Dragica Lovšin

dragica.lovsin@os-sodrazica.si

Urška Rober Milavec

17

SLONČKI

5–6

Tadeja Korelc

tadeja.korelc@os-sodrazica.si                                          

Andreja Malnar

21

LEVČKI

5–6

Dragica Debeljak

draga.debeljak@os-sodrazica.si

Tadeja Marolt

17